PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. KS. HUGO KWIOTKA W PRÓSZKOWIE

"WSZYSTKO MOŻNA OSIĄGNĄĆ WYTRWAŁĄ PRACĄ"

 

 

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych zorganizowali XXI Konkurs Plastyki Obrzędowej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego w którym brali udział nasi uczniowie. Jak sobie radzili możemy zobaczyć w galerii zdjęć.

 

1.04.2012 w Nysie odbyło się diecezjalne spotkanie młodzieży z ordynariuszem - Ks. bp. Andrzejem Czają. W tym spotkaniu wzięła udział również młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie wraz z katechetą. Spotkanie miało miejsce na Rynku Solnym w Nysie. Wcześniej młodzież nawiedziła Bazylikę w Nysie potocznie zwanej "Katedrą". Po krótkiej modlitwie przy relikwiach bł. Marii Luizy Merkert przyszedł czas na spacer w stronę Rynku Solnego. Tam odbył koncert młodzieżowej grupy religijnej, która wykonywała pieśni wielkopostne. Spotkaniu towarzyszył występ młodzieżowego teatru "A" który przedstawił w bardzo pokazowy sposób kilka występów z udziałem m.in. pokazu chodzenia po linie na wysokości. Po występie Ks. bp. Andrzej Czaja odprawił nabożeństwo "Gorzkich żali" oraz skierował pasterskie słowo.

"Nie módlcie się o łatwe życie. Módlcie się, żebyście byli silniejszymi ludźmi."

Tomasz Piotr Łabys

 

Paweł Fronia - uczeń Publicznego Gimnazjum im. Ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. 31.03.2012 roku organizator konkursu TSKN zaprosił zwycięzców i laureatów wraz z rodzicami i nauczycielami do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu na uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Na etapie miejsko-gminnym Paweł zmierzył się  z 543 rówieśnikami z Opolszczyzny, z których 48 zakwalifikowało się do finału konkursu. To nie pierwszy artykuł, w którym podajemy sukcesy Pawła. Jesteśmy dumni z tego, że jest naszym uczniem i życzymy mu wielu sukcesów nie tylko w konkursach, ale też w życiu codziennym, aby postępował  zgodnie z myślą przewodnią naszego gimnazjum, która brzmi: "Wszystko można osiągnąć wytrwałą pracą"

"Tracić siebie dla drugich to jest właśnie odnajdywać najprawdziwszego siebie."

Tomasz Piotr Łabys


 

Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza. Do takiej akcji z inicjatywy katechety włączyła się także młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie. Jest to ogromne zobowiązanie, zwłaszcza że trwa aż 9 miesięcy bez przerwy!! Dlatego też prosimy, aby wspierać naszych uczniów, bo dzieło przez nich podjęte jest na prawdę wyjątkowe. Te osoby to: Aleksandra Krawczyk, Marzena Wójcik, Sandra Dziuk, Marcel Szylar, Paulina Smugowska, Angela Kaźmierz, Natalia Holinej, Justyna Staniów, Anna Wierzchanowska oraz Simona Lellek.

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym."
— Phil Bosmans

 

W dniach 26-28 marca 2012 roku młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie przeżywała rekolekcje wielkopostne. W te dni nasi uczniowie mięli dwie pierwsze godziny lekcyjne, następnie z nauczycielami udawali się do kościoła parafialnego p.w. św. Jerzego, gdzie odbywali swoje nauki. Po zakończonych naukach młodzież wracała do szkoły i brała udział w dniach projektowych, które na ten czas były zaplanowane. Prezentowane projekty były imponujące i jak zawsze zrobione z dużą pomysłowością naszych uczniów.

Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Tomasz Piotr Łabys

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Kolejne powtórzenie materiału z historii dnia 28 marca 2012 r. ok. godz. 12:30 ( po zakończeniu II Dnia Matematyki).

Aneta Drąg

 

16 marca 2012 w kościele parafialnym p.w. św. Jerzego w Prószkowie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi młodzież z klasy I "a"  Publicznego Gimnazjum im. Ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie. Nabożeństwo będzie wzbogacone podkładem muzycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami wziąć udział w tym modlitewnym spotkaniu.

"Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba mamy w sobie. Coś z niego przekazujemy innym. Człowiek dla drugiego człowieka może być częścią nieba. Niestety, także może być częścią piekła".

Tomasz Piotr Łabys

 

W Publicznym Gimnazjum im. Ks. Hugo Kwiotka w Prószkowie od drugiego semestru roku szkolnego 2011/2012 działa Gimnazjalne Kółko Teatralne "Angels". Tworzą go uczniowie klasy I "a", jednak jest ono otwarte dla wszystkich, którzy chcą wypróbować swój talent aktorski. Spotkania odbywają się w czwartki od godziny 14.00. Efekty pracy naszych młodych aktorów będzie można oglądać przy okazji szkolnych uroczystości.

"Każdemu zostaje zawsze jeszcze dość siły, aby wykonał to, na czym mu zależy".

Tomasz Piotr Łabys

 
Więcej artykułów…